В цій статті детально розглядаємо: Покрокова інструкція про те, як правильно оформити Європротокол при ДТП, щоб швидко та ефективно врегулювати матеріальні збитки.
Як оформити Європротокол?

Європротокол — це спрощена процедура оформлення ДТП, яка дозволяє швидко та ефективно врегулювати матеріальні збитки без виклику поліції. Цей документ можна використовувати лише за певних умов:

 • У ДТП беруть участь лише два транспортні засоби.
 • Учасники ДТП мають дійсні поліси страхування цивільної відповідальності (ОСЦПВ).
 • У результаті ДТП немає постраждалих.
 • Матеріальні збитки не перевищують 50 000 гривень.

Якщо всі ці умови дотримані, можна приступати до оформлення Європротоколу.

Покрокова інструкція

 1. Зупиніть автомобілі та увімкніть аварійну сигналізацію.
 2. Одягніть світловідбиваючі жилети.
 3. Виставте знак аварійної зупинки на відстані не менше 20 метрів від автомобілів.
 4. Перевірте, чи є у вас дійсні поліси ОСЦПВ.
 5. Заповніть бланк Європротоколу.

Бланк Європротоколу складається з двох частин. Першу частину заповнює водій, який вважає себе винним у ДТП, а другу — водій, який вважає себе потерпілим. У бланку необхідно вказати наступну інформацію:

 • Дата та час ДТП.
 • Місце ДТП.
 • Дані про учасників ДТП (ПІБ, адреси, телефони, номери посвідчень водія та свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів).
 • Дані про транспортні засоби (марка, модель, номерний знак).
 • Дані про страхові компанії, в яких застраховані транспортні засоби.
 • Опис обставин ДТП.
 • Схема ДТП.
 • Підписи учасників ДТП.

Після заповнення бланку Європротоколу необхідно зробити його копії для кожного з учасників ДТП. Оригінал бланку слід зберігати у себе до отримання страхового відшкодування.

Подача заяви до страхової компанії

Для отримання страхового відшкодування необхідно подати заяву до страхової компанії, в якій застрахований ваш транспортний засіб. Заяву можна подати особисто, поштою або через електронну пошту. До заяви необхідно додати наступні документи:

 • Копія бланку Європротоколу.
 • Копія поліса ОСЦПВ.
 • Копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
 • Копія посвідчення водія.
 • Фотографії з місця ДТП.

Після розгляду заяви страховою компанією вам буде виплачено страхове відшкодування.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215