В цій статті детально розглядаємо: Огляд законодавства України щодо штрафів за наявність тріщин на лобовому склі та за незаконне тонування, та поради, як уникнути проблем з законом.
Тріщина на лобовому склі та тонування: чи є за це штраф?

У 2024 році в Україні діють певні правила та обмеження щодо стану лобового скла автомобіля та його тонування. Недотримання цих правил може призвести до штрафів та інших проблем з правоохоронними органами.

Огляд законодавства України щодо штрафів за наявність тріщин на лобовому склі та за незаконне тонування

 • Тріщини на лобовому склі: Відповідно до пункту 31.4.7 Правил дорожнього руху України, забороняється експлуатація транспортних засобів, у яких на лобовому склі є тріщини, що перешкоджають оглядовості водія, а також інші пошкодження, що знижують прозорість скла.
 • Тонування: Згідно з пунктом 31.4.8 Правил дорожнього руху України, забороняється експлуатація транспортних засобів, у яких світлопропускання скла не відповідає вимогам технічних норм і стандартів. В Україні дозволено тонувати заднє скло та задні бокові вікна автомобіля за умови, що світлопропускання цих вікон становить не менше 70%. Тонування передніх бокових вікон заборонено.

Штрафи за порушення цих правил:

 • Тріщина на лобовому склі: 340 гривень.
 • Незаконне тонування: 340 гривень.

Поради, як уникнути проблем з законом

 1. Регулярно перевіряйте стан лобового скла вашого автомобіля та усувайте будь-які тріщини або пошкодження.
 2. Якщо вам необхідно затонити вікна автомобіля, звертайтеся до професійних майстерень, які використовують дозволені плівки та дотримуються встановлених норм світлопропускання.
 3. У разі зупинки співробітниками поліції, будьте ввічливими та пред’являйте необхідні документи. Якщо ви не згодні з виписаним штрафом, ви маєте право оскаржити його в суді.

Дотримуючись цих простих правил, ви можете уникнути проблем з законом та забезпечити безпеку свого руху та руху інших учасників дорожнього руху.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215