В цій статті детально розглядаємо: Роз’яснення норм законодавства України щодо перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля, вікових обмежень та необхідності використання автокрісел.
З якого віку можна перевозити дітей на передньому сидінні авто?

Згідно з українським законодавством, перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля дозволено з 12 років або за умови, що зріст дитини становить не менше 150 см. Також обов’язковим є використання автокрісла, яке відповідає віку та вазі дитини. У разі недотримання цих вимог водій може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.

Роз’яснення норм законодавства України щодо перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля

У Правилах дорожнього руху України зазначено, що “перевезення дітей до 12 років на передньому сидінні легкового автомобіля або кабіні вантажного автомобіля забороняється, за винятком випадків, коли дитина перевозиться в спеціальному дитячому утримувальному пристрої”.

Спеціальний дитячий утримувальний пристрій – це автокрісло, яке відповідає вимогам Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН) № 44-04. Автокрісла поділяються на кілька груп залежно від віку та ваги дитини:

 • Група 0: для дітей від народження до 1 року (вагою до 10 кг);
 • Група 0+: для дітей від народження до 4 років (вагою до 18 кг);
 • Група 1: для дітей від 9 місяців до 4 років (вагою від 9 до 18 кг);
 • Група 2: для дітей від 3 до 7 років (вагою від 15 до 25 кг);
 • Група 3: для дітей від 6 до 12 років (вагою від 22 до 36 кг).

Вікові обмеження та необхідність використання автокрісел

Вікові обмеження на перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля встановлені з метою забезпечення їх безпеки. Діти до 12 років мають слабкі кістки та м’язи, тому в разі дорожньо-транспортної пригоди вони можуть отримати серйозні травми. Автокрісла допомагають захистити дітей від травм, оскільки вони утримують їх у правильному положенні та розподіляють силу удару по всьому тілу.

Використання автокрісел є обов’язковим для дітей до 12 років або до досягнення ними зросту 150 см. Після досягнення цього віку або зросту дитина може перевозитися на передньому сидінні автомобіля без автокрісла, але при цьому вона повинна бути пристебнута ременем безпеки.

Батьки повинні відповідально ставитися до перевезення дітей в автомобілі та дотримуватися всіх вимог законодавства. Використання автокрісел та дотримання вікових обмежень допоможуть забезпечити безпеку дітей під час поїздок на автомобілі.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215