В цій статті детально розглядаємо: Рекомендації щодо безпечного використання мобільного телефону під час водіння, зокрема за допомогою гарнітури або “вільні руки” системи.
Як правильно та безпечно розмовляти по телефону за кермом

За даними Національної поліції України, у 2023 році внаслідок ДТП, спричинених розмовами водіїв по телефону, загинуло 10 людей і понад 100 отримали травми. Це лише офіційна статистика, а скільки аварій трапляється через неуважність водіїв, які розмовляють по телефону, невідомо. Тому дуже важливо дотримуватися правил безпечного користування мобільним телефоном під час водіння.

Рекомендації щодо безпечного використання мобільного телефону під час водіння

 • Використовуйте гарнітуру або “вільні руки” системи. Це найкращий спосіб розмовляти по телефону за кермом, оскільки він дозволяє вам тримати обидві руки на кермі, а очі на дорозі.
 • Якщо ви не можете використовувати гарнітуру або “вільні руки” системи, то зупиніться в безпечному місці, перш ніж відповісти на дзвінок. Не намагайтеся розмовляти по телефону під час руху.
 • Будьте уважні до дорожньої ситуації. Не відволікайтеся на розмову по телефону і не набирайте текстові повідомлення під час водіння. Це може призвести до аварії.
 • Знизьте швидкість. Якщо ви розмовляєте по телефону під час водіння, знизьте швидкість, щоб мати більше часу на реакцію у разі небезпечної ситуації.
 • Будьте готові відкласти телефон. Якщо ви потрапляєте в ситуацію, коли вам потрібно повністю зосередитися на дорозі, відкладіть телефон і зосередьтеся на водінні.

Розмовляти по телефону за кермом небезпечно, тому дуже важливо дотримуватися цих правил. Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій, ви зможете знизити ризик аварії та зберегти своє життя і життя інших людей.

Додаткові поради

 1. Вимкніть або поставте на беззвучний режим телефон перед тим, як сісти за кермо.
 2. Якщо вам потрібно терміново відповісти на дзвінок, знайдіть безпечне місце, щоб зупинитися.
 3. Не використовуйте телефон для навігації. Використовуйте GPS-навігатор або інший пристрій, який не вимагає від вас відволікатися від дороги.
 4. Якщо ви подорожуєте з дітьми, попросіть їх не відволікати вас від водіння.
 5. Будьте прикладом для інших водіїв. Якщо ви не будете розмовляти по телефону за кермом, інші водії теж будуть слідувати вашому прикладу.

Пам’ятайте, що розмова по телефону за кермом – це небезпечно. Дотримуйтесь цих порад, щоб зберегти своє життя і життя інших людей.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215