В цій статті детально розглядаємо: Порівняння обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності (ОСАГО) та добровільного страхування автомобіля (КАСКО), їх переваги та недоліки.
КАСКО і ОСАГО: у чому відмінності та що краще?

В Україні діє обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності (ОСАГО), яке покриває збитки, заподіяні іншим учасникам дорожнього руху. Також існує добровільне страхування автомобіля (КАСКО), яке покриває збитки, заподіяні самому автомобілю. У цій статті ми розглянемо відмінності між цими двома видами страхування та допоможемо вам визначитися, який з них краще для вас.

Порівняння ОСАГО та КАСКО

 • Обов’язковість. ОСАГО є обов’язковим видом страхування, а КАСКО – добровільним.
 • Об’єкт страхування. ОСАГО страхує відповідальність водія перед іншими учасниками дорожнього руху, а КАСКО – сам автомобіль.
 • Розмір страхового покриття. ОСАГО має обмежений розмір страхового покриття, який встановлюється законом, а КАСКО може мати необмежений розмір страхового покриття.
 • Виплати. ОСАГО виплачує страхове відшкодування потерпілим у ДТП, а КАСКО – власнику автомобіля.
 • Вартість. ОСАГО коштує дешевше, ніж КАСКО.

Переваги та недоліки ОСАГО та КАСКО

ОСАГО:

Переваги:

 • Обов’язкове страхування, яке гарантує виплати потерпілим у ДТП.
 • Невисока вартість.

Недоліки:

 • Обмежений розмір страхового покриття.
 • Не покриває збитки, заподіяні самому автомобілю.

КАСКО:

Переваги:

 • Необмежений розмір страхового покриття.
 • Покриває збитки, заподіяні самому автомобілю.
 • Можливість вибору страхової компанії та умов страхування.

Недоліки:

 • Добровільне страхування, яке не є обов’язковим.
 • Висока вартість.

Що краще: ОСАГО чи КАСКО?

Вибір між ОСАГО та КАСКО залежить від ваших потреб та фінансових можливостей. Якщо ви хочете бути впевнені, що в разі ДТП ви зможете відшкодувати збитки потерпілим, то вам необхідно оформити ОСАГО. Якщо ви хочете додатково захистити свій автомобіль від пошкоджень, то вам варто оформити КАСКО.

При виборі страхової компанії звертайте увагу на її репутацію, фінансову стійкість та умови страхування. Також не забувайте порівнювати ціни на страхування в різних страхових компаніях.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215