В цій статті детально розглядаємо: Інструкція про процедуру переоформлення поліса ОСАГО у випадку зміни власника транспортного засобу та її юридичні нюанси.
Чи потрібно переоформляти ОСАГО при купівлі-продажу авто?

У зв’язку зі змінами в законодавстві України, які набули чинності з 1 січня 2024 року, у власників транспортних засобів виникло багато питань щодо порядку переоформлення поліса ОСАГО у разі зміни власника. У цій статті ми розглянемо основні аспекти цієї процедури та її юридичні нюанси.

Інструкція про процедуру переоформлення поліса ОСАГО у випадку зміни власника транспортного засобу

1. Зверніться до страхової компанії, в якій було оформлено поліс ОСАГО.

Необхідно подати заяву про переоформлення поліса на нового власника транспортного засобу. Заява має бути написана у довільній формі та містити такі дані:

 • ПІБ та паспортні дані нового власника;
 • Ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN-код);
 • Державний номерний знак транспортного засобу;
 • Дата укладення договору купівлі-продажу транспортного засобу;
 • Контактні дані нового власника (адреса, телефон, електронна пошта).

2. Надайте страховій компанії необхідні документи.

 • Паспорт нового власника;
 • Ідентифікаційний код нового власника;
 • Технічний паспорт транспортного засобу;
 • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
 • Договір купівлі-продажу транспортного засобу.

3. Оплатіть вартість переоформлення поліса ОСАГО.

Розмір плати за переоформлення поліса встановлюється страховою компанією. Як правило, він становить близько 10% від вартості поліса.

4. Отримайте новий поліс ОСАГО.

Після перевірки наданих документів та оплати вартості переоформлення поліса, страхова компанія видасть вам новий поліс ОСАГО на ім’я нового власника транспортного засобу.

Юридичні нюанси переоформлення поліса ОСАГО у разі зміни власника транспортного засобу

1. Переоформлення поліса ОСАГО є обов’язковим.

Відповідно до статті 11 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” від 01.07.2004 № 1961-IV, у разі зміни власника транспортного засобу, поліс ОСАГО має бути переоформлений на нового власника протягом 10 днів з дня укладення договору купівлі-продажу транспортного засобу.

2. Переоформлення поліса ОСАГО здійснюється без втрати страхового стажу.

При переоформленні поліса ОСАГО на нового власника, страховий стаж попереднього власника зберігається. Це означає, що новий власник зможе скористатися знижкою за без аварійну їзду, яку отримав попередній власник.

3. Переоформлення поліса ОСАГО не впливає на розмір страхової премії.

Розмір страхової премії при переоформленні поліса ОСАГО на нового власника не змінюється. Це означає, що новий власник буде платити таку ж суму страхової премії, як і попередній власник.

4. Переоформлення поліса ОСАГО може бути здійснено лише у страховій компанії, в якій було оформлено поліс.

Переоформити поліс ОСАГО в іншій страховій компанії неможливо. Це пов’язано з тим, що поліс ОСАГО є єдиним для всіх страхових компаній.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215