В цій статті детально розглянемо такі питання: Огляд законодавства України щодо водіння у стані алкогольного сп’яніння та рекомендації експертів про те, скільки часу потрібно очікувати після вживання алкоголю, перш ніж сідати за кермо.

Керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння є однією з найпоширеніших причин дорожньо-транспортних пригод. В Україні діє суворе законодавство щодо водіння у нетверезому стані, яке передбачає суворі покарання за порушення. У цій статті ми розглянемо основні положення законодавства України щодо водіння у стані алкогольного сп’яніння та рекомендації експертів про те, скільки часу потрібно очікувати після вживання алкоголю, перш ніж сідати за кермо.

Огляд законодавства України щодо водіння у стані алкогольного сп’яніння

 • Допустимий рівень алкоголю в крові водія. В Україні допустимий рівень алкоголю в крові водія становить 0,2 проміле. Це означає, що водій може вживати алкоголь, але його концентрація в крові не повинна перевищувати 0,2 проміле. У разі перевищення допустимого рівня алкоголю водій вважається нетверезим і підлягає покаранню.
 • Покарання за водіння у стані алкогольного сп’яніння. За водіння у стані алкогольного сп’яніння в Україні передбачено суворі покарання. Перше порушення карається штрафом у розмірі 17 000 гривень та позбавленням водійських прав на строк від 1 до 3 років. Повторне порушення карається штрафом у розмірі 34 000 гривень та позбавленням водійських прав на строк від 2 до 5 років. У разі скоєння ДТП у стані алкогольного сп’яніння водій може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.

Рекомендації експертів про те, скільки часу потрібно очікувати після вживання алкоголю, перш ніж сідати за кермо

Експерти рекомендують очікувати не менше 24 годин після вживання алкоголю, перш ніж сідати за кермо. Це пов’язано з тим, що алкоголь виводиться з організму повільно, і його концентрація в крові може залишатися високою навіть через кілька годин після вживання. Точний час, який потрібен для виведення алкоголю з організму, залежить від багатьох факторів, таких як кількість випитого алкоголю, вага водія, стать, вік та індивідуальні особливості організму.

Для того, щоб бути впевненим, що концентрація алкоголю в крові не перевищує допустимого рівня, краще утриматися від вживання алкоголю перед тим, як сідати за кермо. Якщо ви все ж таки вживали алкоголь, то краще почекати не менше 24 годин, перш ніж сідати за кермо. Також можна скористатися спеціальними приладами для визначення концентрації алкоголю в крові, які можна придбати в аптеках або магазинах.

Керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння є серйозним порушенням, яке може призвести до тяжких наслідків. Тому важливо дотримуватися законодавства та рекомендацій експертів, щоб уникнути покарання та не наражати на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215