В цій статті детально розглядаємо: Аналіз відповідальності за сплату штрафів за порушення ПДР: чи лягає обов’язок на водія, що скоїв порушення, або на власника транспортного засобу.
Хто платить штраф ПДР? Водій чи власник?

Порушення правил дорожнього руху (ПДР) є однією з найпоширеніших проблем на дорогах України. І якщо раніше штрафи за порушення ПДР сплачував водій, який скоїв порушення, то з 2024 року ситуація змінилася.

Згідно з новими правилами, штраф за порушення ПДР може бути накладено як на водія, так і на власника транспортного засобу. При цьому, якщо водій не сплачує штраф протягом 30 днів з моменту отримання постанови про накладення штрафу, то штраф буде накладено на власника транспортного засобу.

Така зміна правил була введена з метою підвищення відповідальності водіїв за порушення ПДР. Адже раніше багато водіїв просто ігнорували штрафи, знаючи, що їх ніхто не притягне до відповідальності.

Тепер же, якщо водій не сплачує штраф, то штраф буде накладено на власника транспортного засобу. А це означає, що власник транспортного засобу буде змушений сплатити штраф, навіть якщо він не був за кермом у момент порушення ПДР.

Тому, щоб уникнути сплати штрафів, водіям слід бути більш уважними на дорогах і дотримуватися правил дорожнього руху.

Аналіз відповідальності за сплату штрафів за порушення ПДР

Відповідальність за сплату штрафів за порушення ПДР покладається на водія, який скоїв порушення. Однак, якщо водій не сплачує штраф протягом 30 днів з моменту отримання постанови про накладення штрафу, то штраф буде накладено на власника транспортного засобу.

Така відповідальність встановлена ​​Кодексом України про адміністративні правопорушення. Зокрема, статтею 122 Кодексу передбачено, що штраф за порушення ПДР сплачується водієм, який скоїв порушення. Однак, якщо водій не сплачує штраф протягом 30 днів з моменту отримання постанови про накладення штрафу, то штраф буде накладено на власника транспортного засобу.

Таким чином, відповідальність за сплату штрафів за порушення ПДР покладається на водія, який скоїв порушення. Однак, якщо водій не сплачує штраф протягом 30 днів з моменту отримання постанови про накладення штрафу, то штраф буде накладено на власника транспортного засобу.

 • Переваги нового порядку накладення штрафів за порушення ПДР:
  • підвищення відповідальності водіїв за порушення ПДР;
  • зниження кількості порушень ПДР;
  • покращення безпеки дорожнього руху.
 • Недоліки нового порядку накладення штрафів за порушення ПДР:
  • можливість накладення штрафу на власника транспортного засобу, який не був за кермом у момент порушення ПДР;
  • можливість оскарження штрафу тільки водієм, який скоїв порушення.

Незважаючи на недоліки, новий порядок накладення штрафів за порушення ПДР є більш ефективним, ніж попередній порядок. Адже він дозволяє підвищити відповідальність водіїв за порушення ПДР і знизити кількість порушень ПДР.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215