В цій статті детально розглядаємо: Роз’яснення правила переваги в русі, коли при одночасному під’їзді до перехрестя перевага надається транспортному засобу, що знаходиться справа.

Правило «перешкода справа» — це правило дорожнього руху, яке визначає пріоритет транспортних засобів при одночасному під’їзді до перехрестя. Правило полягає в тому, що транспортний засіб, що знаходиться справа, має перевагу в русі.

Як працює правило «перешкода справа» (правило правої руки)

Це правило діє у всіх випадках, коли транспортні засоби під’їжджають до перехрестя з різних напрямків і не мають можливості проїхати одночасно. Наприклад, правило «перешкода справа» застосовується:

 • Коли два транспортні засоби під’їжджають до перехрестя з перпендикулярних напрямків;
 • Коли два транспортні засоби під’їжджають до перехрестя з різних напрямків і повертають у одному напрямку;
 • Коли два транспортні засоби під’їжджають до перехрестя з різних напрямків і повертають у різних напрямках.

Роз’яснення правила переваги в русі

Правило «перешкода справа» має кілька важливих нюансів, які слід враховувати водіям.

 • Правило діє тільки для транспортних засобів, які знаходяться на одному рівні. Якщо один транспортний засіб знаходиться на головній дорозі, а інший — на другорядній, то перевагу має транспортний засіб, що знаходиться на головній дорозі.
 • Правило не діє для трамваїв. Трамваї завжди мають перевагу в русі, незалежно від того, з якого напрямку вони під’їжджають до перехрестя.
 • Правило не діє для транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками. Транспортні засоби з увімкненими проблисковими маячками мають право проїжджати перехрестя на будь-який сигнал світлофора.

Як правильно застосовувати правило «перешкода справа»

Щоб правильно застосовувати правило «перешкода справа», водії повинні:

 • Бути уважними і спостерігати за дорожньою обстановкою.
 • Знижувати швидкість при наближенні до перехрестя.
 • Пропускати транспортні засоби, які знаходяться справа.
 • Подавати сигнали повороту, щоб попередити інших водіїв про свої маневри.

Висновок

Правило «перешкода справа» є важливим правилом дорожнього руху, яке допомагає запобігти аваріям на перехрестях. Водії повинні знати і дотримуватися цього правила, щоб забезпечити безпеку дорожнього руху.

  By Богданов Віталій

  Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215