Щоб відрізнити натуральний шоколад від підробки, зверніть увагу на склад продукту, консистенцію та смак. Натуральний шоколад містить какао-масло та має виразний какаовий аромат.
Як відрізнити натуральний шоколад від підробки: поради експертів

Шоколад – це улюблена ласощі багатьох людей. Але як бути впевненим, що ви купуєте справжній натуральний шоколад, а не його дешеву підробку? Існує кілька ознак, на які слід звернути увагу, щоб не помилитися з вибором.

Склад продукту

Перше, на що потрібно звернути увагу – це склад шоколаду. Натуральний шоколад повинен містити какао-масло, а не його замінники (пальмова олія, соєва олія тощо). Також в складі повинні бути присутні терте какао, цукор та інші натуральні компоненти.

Консистенція

Натуральний шоколад має щільну, однорідну консистенцію. При розламуванні він ламається з характерним хрускотом. Підробка ж може бути м’якою, розсипчастою або надмірно твердою.

Смак

Натуральний шоколад має виразний какаовий аромат і смак. Підробка може мати сторонні присмаки або запахи, які вказують на використання низькоякісних інгредієнтів.

Інші ознаки

Крім основних ознак, існують і інші нюанси, які можуть допомогти відрізнити натуральний шоколад від підробки:

 • Ціна. Натуральний шоколад не може бути дешевим. Його виробництво вимагає використання дорогих інгредієнтів.
 • Упаковка. Натуральний шоколад зазвичай продається в герметичній упаковці, яка захищає його від впливу зовнішніх факторів.
 • Термін придатності. Натуральний шоколад має обмежений термін придатності, який не перевищує 12 місяців.

Пам’ятайте, що натуральний шоколад – це не просто ласощі, а джерело антиоксидантів та інших корисних речовин. Вибираючи якісний шоколад, ви не тільки насолоджуєтеся смаком, але й піклуєтеся про своє здоров’я.

  Від Ельвіра Століна

  Привіт! Я з радістю ділюся з вами своїм досвідом та знаннями в галузі здорового способу життя, фітнесу та лайфхаків для дому. Як палкий прихильник здорового способу життя, я постійно досліджую нові методи поліпшення фізичного та психологічного благополуччя.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


  Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215