В цій статті детально розглядаємо: Методи перевірки кредитної історії особи в Україні, включаючи офіційні джерела та бюро кредитних історій.
Як дізнатися, чи є у людини кредит в Україні?

У сучасному світі, де кредити стали невід’ємною частиною життя, виникає потреба в перевірці кредитної історії особи, особливо якщо ви плануєте мати з нею фінансові відносини. В Україні існує кілька способів дізнатися про наявність кредитів у людини.

Методи перевірки кредитної історії особи в Україні

Офіційні джерела

* Національний банк України (НБУ): НБУ веде реєстр кредитних договорів, укладених в Україні. Щоб отримати інформацію про кредити особи, потрібно звернутися до НБУ із заявою та сплатити відповідний збір.

* Державна податкова служба України (ДПС): ДПС володіє інформацією про доходи та майно особи, що може опосередковано вказувати на наявність кредитних зобов’язань. Щоб отримати інформацію, потрібно звернутися до ДПС із запитом та сплатити збір.

Бюро кредитних історій

В Україні діють кілька бюро кредитних історій (БКІ), які збирають та зберігають інформацію про кредитні зобов’язання фізичних та юридичних осіб. Найбільші БКІ:

* Українське бюро кредитних історій (УБ КІ): https://ubki.ua/
* Міжнародне бюро кредитних історій (МБ КІ): https://mbki.com.ua/
* Еквіфакс Україна: https://www.equifax.com.ua/

Щоб отримати кредитну історію особи, потрібно звернутися до БКІ із заявою та сплатити відповідний збір. БКІ надасть інформацію про всі кредити особи, відкриті в банках та інших фінансових установах, що є членами цього БКІ.

Інші методи

* Звернення до банку: Деякі банки надають інформацію про наявність кредитів у людини, якщо вона є їхнім клієнтом. Для отримання інформації потрібно звернутися до банку із заявою.

* Перевірка майна особи: Якщо у людини є нерухоме майно або автомобіль, можна перевірити в реєстрі нерухомості або реєстрі транспортних засобів наявність заставних прав.

Важливо знати

* Отримання кредитної історії особи є платним. Вартість послуги залежить від БКІ та обсягу інформації, яку потрібно отримати.
* Інформація в кредитній історії зберігається протягом 10 років з моменту погашення кредиту.
* Кожна особа має право на отримання своєї кредитної історії безкоштовно один раз на рік.

    By Богданов Віталій

    Привіт, я — ваш провідник у світі автомобілів та страхування. За плечима більше десяти років досвіду в автомобільній індустрії та секторі страхування, що дозволяє мені ділитися з вами глибокими знаннями та практичними порадами.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


    Fatal error: Uncaught WMAC\JSMin_UnterminatedStringException: WMAC\JSMin: Unterminated String at byte 11246: 't allow more than one instance per element. Bound instance: ${Array.from(instanceMap.keys())[0]}.`); in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php:215 Stack trace: #0 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(157): WMAC\JSMin->action() #1 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php(96): WMAC\JSMin->min() #2 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(375): WMAC\JSMin::minify() #3 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WMAC_PluginMain->jsSnippetcacher() #4 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(205): WP_Hook->apply_filters() #5 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-scripts.php(361): apply_filters() #6 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/class-main.php(340): WMAC_PluginScripts->minify() #7 [internal function]: WMAC_PluginMain->endBuffering() #8 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #9 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all() #10 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters() #11 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action() #12 /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-includes/load.php(1260): do_action() #13 [internal function]: shutdown_action_hook() #14 {main} thrown in /home/hothjsau/i-marketing.kiev.ua/wp-content/plugins/clearfy/components/minify-and-combine/includes/classes/ext/php/jsmin.php on line 215